O nas

Kim jesteśmy i czym się zajmujemy

Hodowla kotów to moja wiellka pasja. Pierwszą kotkę, która posiadła moje serce, była piękna maine-coonka imieniem Miku. Maine coony to prawdziwi arystokraci a zarazem niezwykła inteligencja, czujność, bystrość i oczywiście władczość. Maine Coony to duże, piękne koty niezwykle oddane właścicielowi i rodzinie. Wielokrotnie zadziwiają swoimi pomysłami na zabawę lub wzbudzenie naszego zainteresowania i uwagi. Uwielbiają być w centrum naszego życia.
Drugą moją kotką hodowlaną była Reencia rasy Ragdoll. Gdy pierwszy raz zobaczyłam ragdolla zakochałam się w tej rasie bez opamiętania. Ragdolle jak mówi się to "szmaciane lalki", jest w tym dużo prawdy. To wspaniałe rodzinne i bardzo towarzyskie koty. Bardzo charakterystyczną cechą jest brak agresji. Kot wzięty na ręce nie wzbrania się tylko rozluźnia. Ragdolle bardzo przywiązują się do rodziny i towarzyszą nam przez cały czas, są bardzo bystre i ciekawskie, uwielbiają pieszczoty i zabawę. Jest to rasa wykorzystywana do felinoterapii, ze względu na swoją wrodzoną łagodność. Ragdollek wzięty na ręce zaczyna mruczeć czyli włącza mu się tzw "motorek"
Obie rasy zasługują na uwagę i są godne polecenia. To wspaniali towarzysze naszego życia. Nigdy nas nie zawiodą, zawsze obok nasz, zawsze gotowi by pocieszyć lub rozśmieszyć. Nie wyobrażam sobie mojego domu i życia bez moich cudownych, wspaniałch i "futrzastych" przyjacieli.

PORADY:

Przyjmujemy kociaka czyli pierwsze kroki i zakupy:
1) Akcesoria:
- kuweta
musi być dostosowana do wielkości dorosłego kota. Polecam kuwety kryte, gdyż niektóre kociaki kopią całe piramidy ze żwirku.

- żwirek
moje kocięta uczę się korzystaniua z kuwet na różnych żwirkach, ale polecam Cat's Best oraz Benek Lawenda lub Zielony Las.

- karma

-miski na wodę
najlepiej ceramiczne

-miski na pokarm suchy
dowolne np. plastikowe lub ceramiczne

- transporter
umożliwia podróżowanie z kotkiem. Praktyczne są takie by nie były cięzkie ale bezpiecznie się otwierały. Polecam plastikowe, które umożliwiają ich łatwe utrzymanie w czystości.

- drapak
podstawowy mebel, który sprawi, iż nasz kociak nie będzie szukał innych przedmiotów lub mebli do swojego codziennego rytuału "ostrzenia" pazurków. Im przestroniejszy i większy tym bardziej atrakcyjny dla naszego kociaka, a gdy przyjdzie ochota na drzemkę to pułeczka na drapaku z poduszką staję się ulubionymi miejscem naszego kociaka.

-kosmetyka
kociaka czeszemy odpowiednimi szczotkami często zawsze po zabawie, w celu przyzwyczajenia go do tej czynności. W okresie zmiany okrywy włosowej kociak lubiący czesanie nie będzie sprawiał kłopotów, wręcz będzie się domagał, gdy zapomnimy go wyczesać.